Część z nas pamięta otwarcie się polskiego rynku na zachodnie towary konsumpcyjne. Wielu ludzi chodziło wówczas w podrabianych butach Nike i kupowało tanie podróbki sprzętu elektronicznego sprowadzanego z Chin. Choć minęły od tamtego czasu aż trzy dekady, podróbki mają się dobrze. Duże marki, takie jak Ray Ban przyciągają firmy specjalizujące się w produkcji podróbek. Jeśli nie zależy nam na podróbkach, to może wyjaśnijmy sobie kluczowe różnice między fałszywkami a oryginałami oprawek korekcyjnych.
Marka sama w sobie i nieuczciwe praktyki
Niesamowita rozpoznawalność kluczowych marek przyciąga nieuczciwych przedsiębiorców. Produkowane przez nich podróbki nie cechują się jednak wysoką jakością i co oczywiste, nie dysponują wymaganymi atestami. Te z kolei są ważne, ponieważ potwierdzają komfort użytkowania i brak negatywnych reakcji organizmu na kontakt z produktem. Oprawki męskie Ray Ban są przede wszystkim atestowane i to jest pierwsza kluczowa różnica między oryginałem a podróbką.
Niska cena podrabianych okularów kusi klientów. Wielu konsumentów mylnie zakłada, że skoro okulary wyglądają jak prawdziwe i są w dodatku tanie, to warto się na nie skusić. W ten sposób przepłacają, ponieważ jakość takiego falsyfikatu pozostawia wiele do życzenia. To z kolei prowadzi do uszkodzeń takich jak wygięcie oprawek. Ponadto nie są aż tak wygodne w codziennym noszeniu. Podrabianie produktów większych marek jest standardową, choć przykrą praktyką. Płaci za to, jak zwykle klient. Warto więc z tego powodu poznać fundamentalną różnicę między oryginalnymi produktami a fałszywkami.
Różnica między oryginałem a podróbką
Czynnikiem, które wyróżnia oryginalne okulary Ray Ban od ich podróbek, jest zastosowana technologia produkcji i wykorzystywane do tego celu materiały. Niektóre z nich są innowacyjne i unikatowe na rynku. Wszystkie one wpływają na wygodę, trwałość i jakość.
- Włókno węglowe. Cechuje się lekkością i jest trwałe. Z niego wytwarza się zauszniki okularów korekcyjnych.
- Stal nierdzewna. Można ją wykorzystać do produkcji podróbek, ale produkty oryginalne wykorzystują ten surowiec z dodatkiem warstwy hipoalergicznej.
- Acetyt. Występuje w wielu kolorach i cechuje się przyjemnością w dotyku. Materiał ten odpowiada za to, że powierzchnia oprawek jest gładka.
- Memo Ray i Memo Light. To odautorskie, w pełni innowacyjne materiały, z których wykonane są oprawki korekcyjne dla mężczyzn od firmy Ray Ban. Pierwsza jest stopem niklu i tytanu. Surowiec ten wykazuje niezwykłą trwałość. Drugi materiał odpowiada za lekkość produktu.
- Tytan. Wykorzystanie tego materiału sprawia, że męskie oprawki korekcyjne są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Okulary męskie Ray Ban, które są przecież wytwarzane z tytanu, są po prostu trwałe.
Wszystkie te surowce tworzą nietuzinkowy produkt, jakim są oprawki tej renomowanej marki. Podróbki wytwarzane są z tanich materiałów, które jakościowo nie mogą się równać z oryginałem.
Jak odsiać ziarno od plew?
To akurat nie jest specjalnie trudne. Wystarczy kupować okulary Ray Ban ze sprawdzonych źródeł. Zakup oprawek bezpośrednio u optyka albo w dedykowanym sklepie optycznym w sieci, powinien przynieść pełne zadowolenie. Przy każdym produkcie w sklepach internetowych znajduje się stosowny jego opis. Przeczytajmy go i upewnijmy się, że wyprodukowany jest on z powyżej wymienionych materiałów. Na ogół widnieje stosowna informacja o atestach, którymi poszczycić się mogą sprzedawane okulary. To daje nam wiele do myślenia. Inną metodą sprawdzenia, czy aby skuszeni niską ceną, nie nabywamy produktów gorszej jakości, są opinie klientów. Podróbki mogą być sprzedawane na różnych aukcjach internetowych. Warto sprawdzić, czy aby nie pojawiły się wiele wyjaśniające komentarze klientów.