Jak dobrać oprawki do okularów?

Korzystanie z okularów to w dalszym ciągu najpopularniejszy sposób na walkę z wadami wzroku. Decydując się na zakup okularów należy zwrócić uwagę na dobranie prawidłowych soczewek. To one zagwarantują nam dobre widzenie oraz pewność, że wada nie będzie się powiększać. Kolejnym z elementów są oprawki, które wbrew pozorom nie są bez znaczenia. Ich prawidłowy dobór to przede wszystkim dobra prezencja, styl oraz elegancja. Bez cienia wątpliwości okulary stanowią jeden z ważniejszych elementów stylizacji. Jak więc wybrać oprawki, by być z nich w pełni zadowolonym?

Jak wybrać rodzaj oprawek?

W czasach rozwoju, także rynek optyczny uległ sporym zmianom. Na dziś dzień mamy wiele możliwości jeśli chodzi o dobór oprawek. Możemy wyróżnić 3 podstawowe typy oprawek, które różnią się pod różnymi względami:

  • pełne
  • bezramkowe
  • żyłki.

Korzystanie z okularów to w dalszym ciągu najpopularniejszy sposób na walkę z wadami wzroku

Oprawki pełne to wybór dobrze znany od lat. Soczewki są bardzo dobrze zabezpieczone pod kątem ewentualnych uszkodzeń mechanicznych. Decydując się na oprawki pełne warto mieć na uwadze, że są one najbardziej wyraziste, co nie każdemu może przypaść do gustu. Zakup okularów z oprawkami pełnymi to przede wszystkim wysoka ochrona i niepowtarzalny styl. Reasumując, okulary pełne stanowią uniwersalny wybór dla lwiej części, nadając unikalnego charakteru. Taka opcja jednak nie musi podobać się każdemu, szczególnie osobom, które nie przepadają za noszeniem okularów.

Żyłki to kolejny z wyborów, których cechą charakterystyczną jest brak pełnego okalania soczewek przez ramki. W większości modeli znajdują się one jedynie od góry. Modele te posiadają kilka ciekawych zalet, na które warto zwrócić uwagę. Żyłki przede wszystkim są znacznie bardziej subtelne oraz mniej widoczne. To dobre rozwiązanie dla osób, którym noszenie okularów nie przypadło do gustu. Nie mniej jest to zakup dla osób ceniących sobie styl oraz elegancję. Modele te sprawdzą się w większości stylizacji. Żyłki są zalecane w szczególności dla pań o drobnej twarzy.

Oprawki pełne to wybór dobrze znany od lat

Ostatnim z typów oprawek są patentki, czyli modele bezramkowe. Są one wręcz niewidoczne na twarzy. Zbudowane są one jedynie z soczewek, noska i zauszników. Dyskrecja podczas użytkowania tych okularów sprawia, że to strzał w dziesiątkę dla wszystkich, którzy nie chcą uwypuklać tego elementu wyposażenia. Modele te sprawdzą się zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Ile kosztują oprawki?

Koszt oprawek jest uzależniony od kilku czynników. Nie mniej jest to element, na którym nie warto oszczędzać. Oprawki są niezwykle istotnym punktem w budowie okularów, dlatego jeśli chcemy by służyły nam wiele lat warto szukać solidnych i dobrze wykonanych modeli. Warto pokusić się o oprawki markowe, które mimo swojej wyższej ceny, cechują się wysoką jakością wykonania. Solano okulary to jedna z ciekawszych opcji, która zaspokoi potrzeby nawet tych bardziej wymagających klientów.

Solano okulary idealnie wpiszą się w każdą stylizację dzięki modnemu wzornictwu. Ponadto wykorzystanie dobrej jakości materiałów sprawia, że są one bardzo odporne na uszkodzenia. W zależności od wyboru konkretnego modelu koszt oprawek to 300-700 zł.

Kształt twarzy, a oprawki

Jeśli już mamy wybrany typ oprawek, warto wziąć również poprawkę na kształt oraz proporcje twarzy. To zdecydowanie jeden z ważniejszych aspektów, jeśli zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie.

Przy twarzy owalnej wybór jest najłatwiejszy, ponieważ praktycznie każde oprawki będą pasować. Okulary podłużne i prostokątne z możliwie wąskimi ramkami będą optymalnym zakupem dla osób o okrągłej twarzy. Modele zaokrąglone powinny być wybierane przez osoby o twarzach kwadratowych, które cechują się mocnymi krzywiznami. Bez cienia wątpliwości, określenie naszych proporcji jest niezwykle ważne.