Wybieramy oprawki okularowe – na co zwrócić uwagę?

Obecnie okulary cieszą się bardzo dużą popularnością i wiele osób nosi je na ozdobę, a nie tylko po to, aby lepiej widzieć. Jest to doskonały dodatek do stroju, który może całkowicie odmienić stylizację. Dobór odpowiednich oprawek okularowych jest ważny, szczególne jak mamy zamiar chodzić w okularach na co dzień. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru oprawek okularowych?

Jak dobrać okulary – 3 ważne kwestie

Na rynku można znaleźć mnóstwo oprawek okularowych, dlatego każdy powinien znaleźć takie, które będą mu pasować w 100%. Oczywiście, aby w odpowiedni sposób dopasować okulary do swoich potrzeb, trzeba wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę. Po pierwsze oprawki muszą być dopasowane do kształtu twarzy. Największy wybór będą miały osoby posiadające twarz owalną, gdyż większość oprawek będzie do nich pasować. Do twarzy prostokątnej warto dobrać oprawki okrągłe lub chociaż trochę zaokrąglone. Natomiast posiadacze twarzy okrągłej najlepiej będą prezentować się w okularach w kształcie prostokątnym lub kwadratowym.

Na rynku można znaleźć mnóstwo oprawek okularowych, dlatego każdy powinien znaleźć takie, które będą mu pasować w 100%

Kolejna ważna kwestia to wzór i kolor okularów. Dobrym wyborem będą okulary w stonowanym kolorze, gdyż będą pasować do większości stylizacji. Oczywiście nic nie stoi też na przeszkodzie, aby zdecydować się na zakup oprawek w bardziej szalonym kolorze, na przykład czerwonym, różowym albo zielonym. Jest to rozwiązanie polecane dla osób, które lubią wyróżniać się w tłumu i mają bardzo charakterystyczny, niepowtarzalny styl, który dodatkowo chcą podkreślić.

Z jakiej firmy?

Wybór oprawek okularowych jest naprawdę szeroki, jednak nie każde będą w stanie spełnić nasze oczekiwania na przykład pod względem wytrzymałości, czy designu. Dobrym wyborem będą oprawki Hugo Boss, cenionej, znanej marki, gdyż jest to gwarancja, że są trwałe i posłużą na bardzo długi czas.

Wybór oprawek okularowych jest naprawdę szeroki, jednak nie każde będą w stanie spełnić nasze oczekiwania na przykład pod względem wytrzymałości, czy designu

Najlepiej decydować się na okulary pochodzące od cenionych marek, gdyż w tym wypadku ich jakość bez wątpienia będzie dużo lepsza. Obecnie można wybierać spośród oprawek metalowych lub plastikowych, te drugie też nie są złym rozwiązaniem, pod warunkiem, że zostały wykonane z dużą starannością.

Wygoda przede wszystkim

Wygląd okularów jest ważny, ale nie można pomijać kwestii wygody ich noszenia. Dobrze dobrane okulary powinny być lekkie, dopasowane do naszej twarzy, aby podczas schylania się nie spadały nam z nosa. Muszą mieć także odpowiednie fleksy, czyli specjalne zawiasy sprężynujące oraz długość zauszników.

Dzięki temu noszenie okularów na co dzień nie będzie uciążliwe i będziemy mogli korzystać z nich z przyjemnością, a nie wyłącznie z przymusu.